Trwa ładowanie proszę czekać ...

Sprawdzenie działki

5 czerwca 2017

Plan przestrzenny w gminie - powinniśmy sprawdzić, czy w pobliżu nie planuje się np. budowy autostrady lub drogi szybkiego ruchu. Z jednej strony może to być korzystne dla nas - będzie łatwiej dojeżdżać do miasta. Za to nasza działka nie będzie z pewnością już oazą ciszy i spokoju.

Innymi nieprzyjemnymi niespodziankami jakie mogą nas spotkać, to budowa na terenach sąsiadujących takich placówek jak np. oczyszczalnia ścieków, wysypisko lub spalarnia śmieci, a także zakłady przemysłowe. Inną, bardzo ważną kwestią jest sprawa położenia terenu - co jest zwłaszcza aktualne w ostatnim czasie, gdy letnie powodzie nawiedzają nasz kraj.

Działka nie powinna być położona na terenach zalewowych. Stąd wynika, że lepiej wybierać działki wysoko położone w stosunku do reszty terenu. Sprawdźmy tu jak wygląda sprawa podłoża gruntu, (czy jest bagniste) czy w przeszłości te tereny były narażone na zalewanie, oraz w jakim stopniu - występują podtopienia w trakcie większych opadów.

Bardzo często odpowiednia konstrukcja domu - tzn. wykopanie małego wzgórza na miejscu budowy,solidne fundamenty, odpowiednie ich zabezpieczenie, konstrukcja piwnicy (jeśli się decydujemy na nią), to wszystko sprawi, że niewielkie, typowe podtopienia nie będą problemem.