Co należy zrobić zanim nabędziesz mieszkanie?

Każdy z nas pragnie mieć swoje cztery kąty, jednakże decyzję o kupnie trzeba niezwykle, starannie przemyśleć.

Podstawową jest dokonanie wyboru czy pragniemy mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego. Ze względu na ceny większą popularnością cieszy się rynek wtórny. Jednak to nie jedyna zaleta używanego mieszkania. Do wyboru mamy świetne lokalizacje nieruchomości, związane z lepszą infrastrukturą nie tylko komunikacją ale i mieszkalną. Stan deweloperski daje nam natomiast możliwość zagospodarowania wnętrza na własny sposób, takie nieruchomości zachęcają ludzi kreatywnych, mających pomył na własny kąt.

Ważne jest, aby przed udaniem się do pośrednika ,odpowiedzieć sobie na pytanie, czego poszukujemy – jakiej lokalizacji, jakiego rodzaju mieszkania, wielkości, wieku i przede wszystkim ceny. Musimy także dopasować swoje możliwości finansowe do oczekiwań. Wiadome, że niemożliwe jest poszukanie dużego mieszkania w kamienicy, w centrum Poznania za 200 000zł.

Kiedy już wybierzemy mieszanie należy sprawdzić jego dokumentacje, czy nie jest zadłużone i czy posiada księgę wieczystą. Jest to warunek konieczny jeżeli chcemy nabyć nieruchomość na kredyt. Istotne jest też spytanie ile kosztuje miesięczne utrzymanie mieszania, aby przypadkiem okazjonalna cena mieszkania nie okazała się pułapką w postaci horrendalnych rachunków za gaz.

Mieszkanie, ma być dla nas miejscem wypoczynku i relaksu a nie udręką, dlatego warto zrobić dobry wywiad środowiskowy, aby nasze marzenie o czterech kątach nie okazało się koszmarem. Decyzja o kupnie musi być bardzo przemyślana, gdyż nie jest to mały wydatek.

 

Kamel Nieruchomości Kędizerzyn Koźle Logo

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz