Czy warto teraz inwestować w mieszkania?

Na pewno chcesz mieć pewną i odpowiednio wysoką emeryturę. Przekonaliśmy się już jednak – co prawda nie wszyscy – że nie ma niestety na co liczyć w tej kwestii. Trzeba więc znaleźć sposób, aby samem jakoś sobie dać rade i wspomóc budżet zanim udamy się na emeryturę. Trzeba jednak zrobić to tak, aby w późnym wieku nie musieć pracować i starać się dociągnąć do następnego miesiąca. Co się więc sprawdzi? Przede wszystkim oszczędzanie. Nawet jeśli nie zarabiamy dużo , to warto odkładać nawet niewielkie kwoty, ponieważ to może nas uratować w trudnej sytuacji. Lepsze jest jednak odkładanie w postaci inwestycji.

Inwestycja w nieruchomości

Ostatnio bardzo popularne stało się inwestowanie. Nie mamy tu jednak na myśli papierów wartościowych czy innych sposobów, które narażają nas na straty potężnych sim, jeśli nie znamy się na tych kwestiach. Mowa jest raczej o nieruchomościach. Jednak w tym przypadku także można stracić znaczną kwotę pieniędzy. Przede wszystkim wtedy , kiedy nie posiadamy odpowiedniej w tym zakresie wiedzy. Co więcej musimy wiedzieć, gdzie opłaca się kupić mieszkanie, jakiej wielkości i w jakiej okolicy. Ale czy rzeczywiście inwestycja w mieszkanie pod wynajem jest takim doskonałym pomysłem?

Czy to opłacalne?

Na początku marca przeprowadzone zostało badanie. Wynika z niego że prawie połowa Polaków za dobrą inwestycje uważa kupno nieruchomości pod wynajem. Na drugim miejscu znajduje się złoto czyli około 7%. Następnie z tyłu zostają giełda, lokaty bankowe, dzieła sztuki, czy fundusze inwestycyjne. Jak widzimy przepaść jest dość spora. Dlaczego tak ogromna popularność mają nieruchomości? Cóż, przede wszystkim, to ich namacalność, następnie jest to pewność, że w takim wypadku nie istnieje ryzyko stracenia pieniędzy, a przy okazji nie trzeba posiadać odpowiedniej wiedzy z tym związanej.

Czy aby na pewno?

Na rynku nieruchomości, ogromną rolę gar kredyt hipoteczny. Nie dotyczy to jednak tylko naszego kraju, ale całego świata. Poprzedniej dekadzie, było tak i w Polsce. Jednak banki tak chętnie oferowały kredyty mieszkaniowe, że sprowadziło to potężną eksplozje popytu. Teraz jednak sytuacja jest bardzo odmienna. Przede wszystkim, zainteresowanie kredytami spada. Może to spowodować osłabienie opłacalności takich inwestycji jeśli nie zacznie się rynek nieruchomościami ożywiać.

Możesz również polubić…