Dom na wzgórzu

Marzysz o tym, aby mieć własny dom na wsi? Nie jesteś więc jedyny. Wiele osób chciałaby mieć kiedyś piękny dom, w zielonej okolicy, gdzie będzie mnóstwo drzew, kwiatów i zwierząt. Nie każdy jednak na taką inwestycje może sobie pozwolić. Aby postawić własny dom, bardzo często brany jest kredyt hipoteczny. Niestety, bez tego nie powstałoby wiele budynków. Są także osoby, które zbierają na wymarzone lokum, ale zwykle schodzi to zbyt długo i zamiast co miesiąc pieniądze odkładać wolimy je wpłacić na pożyczkę, która pomoże nam postawić budynek szybciej.

Najczęściej o własnym miejscu myślą młode małżeństwa kiedy pojawia się kolejny mały członek rodziny. Wtedy właśnie, mieszkanie zaczyna być zbyt małe. Z racji, że najczęściej młode małżeństwa zamieszkują kawalerki, na maluszka nie ma już zwykle miejsca. Oczywiście można wtedy po prostu wynająć lub kupić większe mieszkanie, ale nie lepiej dołożyć finansów i postawić dom? Przykład możemy brać z pewnej rodziny Karczewskich, którzy postawili swój wymarzony dom w Puszczykowie niedaleko Poznania.

Jak to się zaczęło?

Jako studenci państwo Karczewscy pragnęli zwiedzać północ Europy. Ich plany doszły do skutku, ponieważ zdążyli z małą Jagną odwiedzić bardzo ciekawe miejsca. Po pewnym czasie postanowili oni stworzyć własny dom. Działka , która wybrali była im znana już wcześniej. Mieszkali tam bowiem w domu wolnostojącym od roku 1920. Nie śpieszyli się z planowaniem. Projekt był dopracowany nie tylko przez samą parę, ale także przyjaciela architekta, który na co dzień mieszka w Manchesterze. Dom został postawiony w taki sposób, aby doskonale komponował się z widokami na zewnątrz. Bardzo ciekawe jest wnętrze. Część dzienne znajduje się w centrum domu. Jest to przestrzeń otwarta. Osobno mamy jedynie łazienkę, korytarz oraz pracownię. Bardzo ciekawie zostały zaplanowane przejście z części rodziców do pociech. Komunikacja tam bowiem przebiega w przeciwne strony. Dzięki temu, jest miejsce zarówno do wspólnego przebywania jak i do samotności.

Nowoczesne rozwiązania

Wnętrza pełne są zarówno drewna jaki betonu z kamieniem. Podłogi to olejowane parkiety. Wszystkie meble stanowią jedną doskonałą całość, mimo iż są odmienne. Meble pochodzą zarówno ze sklepu jak i były wykonywane przez znanego stolarza Piotra Prangę. Wnętrze jest także skomponowane pod względem dodatków. Znajdziemy tam zarówno obrazy młodych artystów jak i dodatki z lat 70.

Możesz również polubić…