Jak Polacy mieszkają?

Jak donoszą ostatnie badania nad poziomem życia oraz posiadania mieszkańców Unii Europejskiej nasz kraj jest pod wieloma względami na szarym końcu notowań, oraz statystyk. Najgorzej jednak miewa się nasz stan posiadania oraz warunki lokalowe i mieszkaniowe.

Większość z nas dąży do posiadania własnego dachu nad głową i to jest normalne i praktykowane w większości krajów. Chociaż coraz więcej osób na całym świecie odchodzi od mieszkań własnościowych i decyduje się na wynajmowanie domu z powodów czysto ekonomicznych. Nie chcą wiązać się na całe życie z jednym miejscem, gdyż chcą być mobilni i w przypadku kiedy tracą pracę, mogą udać się w dowolne miejsce w kraju oraz na świecie i wynająć kolejne mieszkanie i znaleźć sobie inną pracę. Posiadając kredyt hipoteczny, ciężko jest zmienić pracę i miejsce zamieszkania – po prostu nie da się tego zrobić. Obecnie coraz więcej osób szczególnie sobie ceni szybkość przeprowadzki, chcą by odbyła się ona jak najszybciej i jak najsprawniej. Pomocne są wtedy profesjonalne firmy zajmujące się przewozem naszych rzeczy. Ważne jest, by dowiedzieć się więcej o wybranej przez nas firmie, by uniknąć uszkodzenia naszego dobytku. Warto postawić na profesjonalistów na przykład firma transportowa w Łodzi.

Wracając do tematu i tego, jak na tle innych europejczyków wypadają nasi rodacy pod względem warunków mieszkaniowych. O ile stan posiadania mieszkań nie jest jakiś zatrważający, gdyż ilość mieszkań własnościowych na osobę w naszym kraju mieści się w średniej innych krajów, tak ilość pokojów na osobę znacznie odbiega od normy.

Bardzo wiele rodzin mieszka w za małych mieszkaniach gdzie na jeden pokój przypada nawet dwie lub trzy osoby. Jest to mało komfortowa sytuacja i ciężka do zmiany. Spowodowane jest to zapewne mieszkaniami, a raczej projektami, jakie były realizowane przez wiele lat za czasów PRL, gdzie budowano małe mieszkania z niewielkim metrażem. Osoby, które w tamtych czasach dostały takie mieszkanie przez lata zdążyły doczekać się potomstwa, ale nie stać je na zmianę i zakup większej nieruchomości, przez co żyją w za ciasnych i niekomfortowych mieszkaniach w dużych blokowiskach.

Sytuacja może się znacznie poprawić dzięki nowoczesnemu budownictwu mieszkaniowemu, które realizuje projekty mieszkań przestrzennych i bardzo wygodnych nawet dla dużych rodzin z dziećmi. Tego typu lokale są dostosowane pomimo swojego niewielkiego metrażu do spokojnego odpoczynku oraz komfortowego życia.

Możesz również polubić…