Komu zgłaszać usterki i awarie osiedlowe?

Jeśli pojawią się jakieś usterki w budynku mieszkaniowym bardzo często nie mamy pojęcia komu powinniśmy takie usterki zgłaszać. Warto wiec dowiedzieć się kto powinien dokonać naprawy i do kogo zgłaszać takie problemy.

Trzeba najpierw zwrócić uwagę do jakiej awarii doszło i w ten sposób można dowiedzieć się do kogo należy dane urządzenie oraz można podjąć decyzję, kto będzie zobowiązany do usuwania usterki. Najczęściej odpowiedzialność będzie uzależniona od drzwi mieszkań i lokalów. Za instalacje na terenie mieszkania odpowiadamy sami. To co poza mieszkaniem jest w gestii zarządcy. Gdy awaria dotyczyć będzie oświetlenia ulicznego trzeba zbadać kto odpowiada za dane punkty świetlne. Jeśli zastanawiamy się komu taką awarię zgłosić powinniśmy zbadać czy należy to do miasta czy do gminy. Jeśli teren osiedla jest zamknięty może się okazać, że zobowiązany do naprawy będzie zarządca. Pęknięta szyba w oknie? Nie domykające się drzwi do klatki? W momencie, gdy pojawiają się jakieś usterki, które będą dotyczyć części wspólnych nieruchomości należy zawiadamiać zarządcę. Mamy na to kilka sposobów. Można robić to osobiście bądź też w ramach poczty elektronicznej. Jeśli pojawia się konieczność natychmiastowego usunięcia jakieś usterki najczęściej trzeba szukać całodobowej pomocy w ramach której będzie dokonana taka naprawa. Nasza firma również posiada w swojej ofercie takie usługi, w ramach których oferujemy pełną pomoc w okresie całej doby. Komu zgłosić usterkę? W pewnych przypadkach tak jak ulatnianie się gazu należy od razu informować stosowne pogotowie, które zajmie się szybko usuwaniem takiej usterki. Pogotowie gazowe swoje dyżury pełni przez całą dobę, dlatego zespół, który będzie miał zająć się naprawą pojawi się u nas bardzo szybko. Podobnie pogotowie energetyczne, które zajmuje się średnim i niskim napięciem. W pewnych przypadkach koniecznością może się okazać poinformowanie o awarii również pogotowia wodociągowego, które zajmuje się usuwaniem awarii związanych z siecią kanalizacyjną w dzielnicy. Będzie również zabezpieczać wodę pitną w momencie, gdy ta dostępna z sieci wodociągowej będzie musiała zostać wyłączona. Takie służby działają jako pogotowie i dlatego ich zadaniem jest jak najszybsze wykonywanie wszystkich napraw dla osób, które takiej pomocy potrzebują. Jeśli pojawiają się braki w dostawach wody czy prądu zadaniem pogotowia jest dostarczenie wody czy też zastępczego dostępu do prądu.

Najważniejsza jest wiedza Trzeba więc wyraźnie powiedzieć, że najważniejszą kwestią jest wiedza o tym, kto zobowiązany jest do wykonywania wszelkich napraw. W ten sposób będziemy mogli bardzo szybko zorganizować naprawę i pomoc przy awariach, które będą pojawiać się na terenie nieruchomości.

Możesz również polubić…