Mieszkanie dla studenta.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkań z przeznaczeniem pod wynajem. Nie ma znaczenia, kto wynajmuje od nas mieszkanie, ważne jest jednak żeby dbał o nie i płacił wszystkie rachunki i czynsz w terminie. Aby myśleć o wynajmowaniu mieszkania studentom, powinniśmy takie mieszkanie odpowiednio umeblować, aby zarobić znacznie więcej na jego wynajmowaniu.

Mieszkanie przeznaczone pod wynajem studentom nie musi być duże. Posiadając niewielką kawalerkę, możemy wynająć ją np. 2 studentom. Ważne jest, aby była kompletnie umeblowana i wyposażona w podstawowe urządzenia domowe jak pralka, lodówka czy kuchenka.

Konkurencja na rynku mieszkań dla studentów jest na tyle duża, że osoby wynajmujące walczą wręcz o zdobycie lokatorów. Najlepszą jednak metodą walki jest komfortowo urządzone i wyposażone mieszkanie. Nie powinno w nim niczego brakować. Powinno być to mieszkanie do wprowadzenia od zaraz jedynie z własną pościelą oraz odzieżą. Takie mieszkania mają największy popyt.

Aby liczyć na szybkie wynajęcie, mieszkanie powinno znajdować się w ścisłym pobliżu uczelni wyższej. Takie mieszkanie będzie najbardziej dochodowe. Im dalej od uczelni oraz ważnych węzłów komunikacyjnych miasta, tym cena za wynajem będzie niższa. Oczywiście nie jest to regułą, gdyż w miastach, w których jest bardzo duża liczba uczelni, często dochodzi do sytuacji, w których mieszkania studenckie położone na obrzeżach miasta cieszą się wysoką ceną i popularnością z powodu braku wolnych miejsc w akademikach i drogich stancjach w ścisłym centrum miasta i w pobliżu uniwersytetów.

Wynajmowanie mieszkań studentom stało się w typowych miastach uniwersyteckich jak np. Lublin kopalnią pieniędzy. Bardzo wiele osób kupuje mieszkania w różnych mniej popularnych częściach miasta w celu wyremontowania i wynajmowania żakom za całkiem przyzwoite pieniądze. Oczywiście na start w tym biznesie trzeba mieć spory wkład własny, gdyż sam zakup kawalerki nie należy do najtańszych wydatków, a dochodzi do tego jeszcze remont i urządzenie nieruchomości.

Możesz również polubić…