Przewodnik po Polskim Rynku Nieruchomości 2016

Chcesz mieć pewną i spokojną emeryturę takim razie, na pewno starasz się do tego dążyć. Nie jest to jednak takie łatwe jak się wydaje niektórym młodym ludziom. Jeśli mamy prace na etacie, to ciężko jest cokolwiek innego robić, ponieważ zwykle pochłania ona większość dnia. Co więcej, mając rodzinę, to jej powinno się poświęcać czas. Dlatego można wybrać nieco inne wyjście. Doskonale sprawdzają się inwestycje. Nie jest tu mowa oczywiście o giełdach itp. ponieważ osoba zarabiająca około 5 tys. zł miesięcznie nie będzie ryzykować straty pieniędzy.

Gdzie więc lokować pieniądze, aby mieć później zyski? Najlepiej w nieruchomościach. Jest to doskonałe wyjście dla tych, którzy i tak planują składać pieniądze, ale nie chcą je przy okazji rozmnożyć. Najczęściej, wybierane są mieszkania. Bierze się zwykle na nie kredyt, po czym spłaca raty z pieniędzy od najemców. Dzięki temu, po kilku latach mamy spłacony kredyt, niekiedy wystarczy dopłacić tylko około 200 zł miesięcznie, a po spłacie pieniądze trafiają do naszej kieszeni. Dlaczego nieruchomości w naszym kraju są aż tak ważne? Warto co nieco się o nich dowiedzieć, zanim zabierzemy się za kupno mieszkania.

Polska jako lider nieruchomości Centralnej i Południowej Europy

Rynek w naszym kraju jest ciągle rozchwytywany przez inwestorów. W porównaniu do rynku zachodniego mamy niskie stopy procentowe, a także atrakcyjne stopy kapitalizacji oraz bezpieczny i dojrzały rynek polska gospodarka się także doskonale rozwija, w tym także infrastruktura, nowe technologie i e-commerce. Dzięki takim osiągnięciom, nasz kraj został ogłoszony liderem regionu Centralnej i Zachodniej Europy, gdyż w roku 2015 wolumen transakcji przekroczył 4 mld euro. W tymże roku była także największa aktywność najemców. Wynajęte zostało aż 1,5 mln m2 biurowej powierzchni. Do użytku zostało zaś dodane 643 tys. m2. W bieżącym roku, najwięcej projektów zostanie zrealizowanych w Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.

Trendy , e-commerce i deweloperzy

Na naszym rynku jest rekordowo niski odsetek pustostanów ponieważ wynosi on 4,6 %. Tak ogromne zainteresowanie wynika z szybkiego i dynamicznego rozwoju sektora e-commerce. W poprzednim oku do użytku podano aż 980 tys. m2 magazynów. Mimo iż jest to nieco mniejsza liczba niż w roku 2014 to jednak nadal dość spora. W poprzednim roku, mieliśmy także okazję zaobserwować rekordowy rok dla rynku mieszkaniowego. W porównaniu do roku 2014 sprzedano o 20% więcej lokali. Co więc nas czeka? Przede wszystkim globalizacja, demografia, ekologia oraz rozwój technologii.

Możesz również polubić…