Rynek mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu

​Kędzierzyn-Koźle to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa opolskiego. Usytuowane jest w środkowej części Kotliny Raciborskiej. Wedle danych pochodzących z 1 stycznia 2011 roku, powierzchnia miasta wynosiła 123,4 km. W grudniu tego samego roku miasto liczyło 61 617 mieszkańców.

W 2011 roku do użytku oddanych zostało 60 nowych mieszkań o łącznej powierzchni wynoszącej 7779 metrów kwadratowych. Jeżeli chodzi o rynek mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu, należy szczególnie podkreślić, że ceny nieruchomości są tutaj bardzo zróżnicowane. Biorąc pod uwagę rynek wtórny – średnia cena mieszkań wynosi około 1714 złotych za jeden metr kwadratowy. Taka kwota umieszcza Kędzierzyn-Koźle na 248 miejscu pod względem najwyższych cen mieszkań zlokalizowanych w całej Polsce. Na pierwszym miejscu znajduje się Sopot. W mieście tym cena za metr kwadratowy wynosi nawet 7000 złotych. Jeżeli chodzi natomiast o rynek pierwotny – w tym przypadku średnia cena mieszkań wynosi mniej więcej 3243 zł za jeden metr kwadratowy. Kwota ta umieszcza Kędzierzyn-Koźle na 270 miejscu pod względem najwyższych cen mieszkań z rynku pierwotnego w całej Polsce. Pierwsze miejsce w tym rankingu zajmuje z kolei Kołobrzeg – tutaj cena za jeden metr kwadratowy może wynosić nawet 10000 zł.

Dużym powodzeniem w Kędzierzynie-Koźlu cieszą się także mieszkania na wynajem. Średnia cena wynajmu mieszkania w tym mieście wynosi około 1000 zł, co skutkuje miejscem 223 w rankingu. Średnia cena wynajmu mieszkania jednopokojowego wynosi mniej więcej 600 zł. W przypadku pokoju dwuosobowego jest to kwota około 800 zł, a trzypokojowego: 1000 zł. Cena wynajmu mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu zależy oczywiście od wielu czynników, na które składa się między innymi: lokalizacja, czy standard mieszkania. Rynek nieruchomości w przypadku miasta Kędzierzyn-Koźle jest rynkiem kupujących.

Logo Kamel

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz