Sprawdzenie działki

Plan przestrzenny w gminie – powinniśmy sprawdzić, czy w pobliżu nie planuje się np. budowy autostrady lub drogi szybkiego ruchu. Z jednej strony może to być korzystne dla nas – będzie łatwiej dojeżdżać do miasta. Za to nasza działka nie będzie z pewnością już oazą ciszy i spokoju.

Innymi nieprzyjemnymi niespodziankami jakie mogą nas spotkać, to budowa na terenach sąsiadujących takich placówek jak np. oczyszczalnia ścieków, wysypisko lub spalarnia śmieci, a także zakłady przemysłowe. Inną, bardzo ważną kwestią jest sprawa położenia terenu – co jest zwłaszcza aktualne w ostatnim czasie, gdy letnie powodzie nawiedzają nasz kraj.

Działka nie powinna być położona na terenach zalewowych. Stąd wynika, że lepiej wybierać działki wysoko położone w stosunku do reszty terenu. Sprawdźmy tu jak wygląda sprawa podłoża gruntu, (czy jest bagniste) czy w przeszłości te tereny były narażone na zalewanie, oraz w jakim stopniu – występują podtopienia w trakcie większych opadów.

Bardzo często odpowiednia konstrukcja domu – tzn. wykopanie małego wzgórza na miejscu budowy,solidne fundamenty, odpowiednie ich zabezpieczenie, konstrukcja piwnicy (jeśli się decydujemy na nią), to wszystko sprawi, że niewielkie, typowe podtopienia nie będą problemem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz